3 pomysły na ciepłe śniadania

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Powinien dawać kopa na cały dzień, a w zimie dodatkowo rozgrzewać. Dlatego dzisiaj podrzucę wam trzy inspiracje na ciepłe śniadania, które są pyszne i naprawdę łatwo się robi.

1. Jajecznica

3 pomysły na ciepłe śniadania - Dietetic Lifestyle

Taki w sumie standard dla wszystkich fanów jajek. Ale jajecznicę też można zrobić inaczej. Latem zwykle mam sałatkę z surowych warzyw obok, ale zimą z samego rana mój organizm tego nie wytrzymuje. Więc warzywa też mam na ciepło. I na przykład: kroję pół cukinii w kostkę, duszę ją na maśle, a potem zalewam roztrzepanym jajkiem. Podaję z ciepłym tostem. Uwielbiam również wersję szpinakową.

2. Omlet

3 pomysły na ciepłe śniadania - Dietetic Lifestyle

Odkąd odkryłam omlety, moje śniadania stały się bardziej urozmaicone. Tym bardziej, że omleta można zrobić i na wytrawnie i na słodko. Oczywiście wersje na słodko robię częściej i jem je dużo chętniej. Jak zrobić omlet kakaowo -bananowy znajdziecie tutaj.

3. Jaglanka

3 pomysły na ciepłe śniadania - Dietetic Lifestyle

Jaglanki robię głównie w weekendy albo gdy mam zajęcia na trochę później, bo wymagają niestety trochę więcej czasu. Ale co bardziej wprawne osoby mogą w trakcie gotowania robić makijaż. Moja ulubiona wersja to: wypłukaną kaszę jaglaną gotuję około 15 minut na mleku z łyżką kakao, imbirem i cynamonem. Na wierzch kładę orzechy i owoce: banan, migdały i wiórka kokosowe – pycha!

Najważniejsze jest przede wszystkim, żeby śniadanie pojawiło się codziennie – niezależnie od tego, o której wstajemy. Oczywiście to nie są wszystkie ciepłe śniadania, jakie można przyrządzić, ale jednak moje najulubieńsze. Innym razem opowiem wam o moich ukochanych owsiankach – w wersjach na ciepło i na zimno. A po więcej inspiracji zapraszam na mojego Instagrama.

 A jaki jest Twój sposób na rozpoczęcie zimowego dnia?