5 pomysłów na drugie śniadanie

Bardzo wiele osób robi ogromne przerwy pomiędzy posiłkami. Sama znam osoby, które jedzą śniadanie w domu, a kolejny posiłek spożywają dopiero wieczorem. Czasem pomiędzy jest tylko biała bułka z kefirem albo zwykłe nic. A tak się składa, że najlepszym sposobem na odchudzanie bądź utrzymanie stałej masy ciała jest regularne jedzenie posiłków co 3-4 godziny. Czyli na godziny szkolne lub pracujące powinny przypadać nawet 2 posiłki! Poniżej znajdziecie kilka smacznych pomysłów na to, co łatwo wziąć ze sobą w torebce lub plecaku.

1. Granola z jogurtem i owocami

5 pomysłów na drugie śniadanie - Dietetic Lifestyle

Przepis na granolę znajdziecie tutaj. Jak przygotujecie ją raz to wystarczy na cały miesiąc nawet – przy oszczędnym spożyciu ;). Wystarczy do pojemniczka wsypać garść granoli (50 g  to około 161 kcal), wkroić ulubiony owoc i szczelnie zamknąć. Oddzielnie zawsze biorę jogurt i małą łyżeczkę, a całość mieszam tuż przed zjedzeniem.

2. Domowe wypieki – dyniowe scones

Wypiekanie na śniadanie: Dyniowe scones - Dietetic Lifestyle

Jak już się poświęci trochę czasu na pieczenie, a dyniowe scones robi się bardzo szybko, to nic prostszego jak odłożyć kilka na następny dzień. To również idealna okazja, żeby pochwalić się w pracy samodzielnym wypiekiem. A taka bułeczka to tylko 176 kalorii.

3. Sałatka na słodko

5 pomysłów na drugie śniadanie - Dietetic Lifestyle

Większość osób, jeśli ma lunchboxa, zwykle pakuje sałatki wytrawne. Ale czemu nie pozwolić sobie od czasu do czasu na coś słodkiego? No nie codziennie oczywiście, ale owoce w sałatkach są świetnym dodatkiem witaminowym. Sałatkę z amarantusem możecie zapakować w pojemnik, a jedynie sos w oddzielny zakręcany pojemnik (np. słoiczek po mini-dżemach).

4. Domowy twarożek

Twarożek z melisą i poziomkami - Dietetic Lifestyle

Twarożki to jedne z moich ulubionych posiłków na wynos. Szybko się je robi i mogą być w różnych postaciach: na słodko, słono, ostro. Z owocami, warzywami lub z samymi ziołami. Do tego razowa bułeczka i gotowe. Przepis na mój twarożek z melisą i poziomkami znajdziecie tutaj.

5. Pokrojone warzywa i hummus

5 pomysłów na drugie śniadanie - Dietetic Lifestyle

A to już całkiem świetny pomysł podczas odchudzania. Warzywa mają dużo błonnika, dzięki czemu szybko sycą, a przy tym mają niewiele kalorii. Za to hummus jest dobrym źródłem białka. Sklepy oferują szeroką gamę hummusów, ale warto spróbować zrobić samemu. Z lenistwa kupiłam hummus w Biedronce, ale był na tyle pyszny, że mogę przyznać, że to ostatnio moje najlepsze drugie śniadanie.

A Wy co macie w swoich lunchboxach?