Gdzie zjeść w Lublinie – Wegetarianin

Wegetarianin - Dietetic Lifestyle

Dzisiaj pokażę Wam jedno z niewielu miejsc w Lublinie, w których można zjeść jedynie i wyłącznie dania wegetariańskie.

Wegetarianin to dość niepozorny bar. W zasadzie z ulicy go nie widać. A mieści się w centrum miasta przy ulicy Narutowicza 13. Wchodzi się w bramę. Wychodzi na niewielki dziedziniec – parking. Po prawej schodzi się schodkami pod ziemię i dopiero wchodzi się do Wegetarianina.

Sam bar składa się z niezbyt dużego pomieszczenia, jednak bardzo przytulnego. Znajduje się tam kilka drewnianych stołów z małymi drewnianymi stołeczkami. Zwykle przebywa tam dość sporo osób, ale nawet gdy nie ma wolnych stolików, można się do kogoś przysiąść. Atmosfera jest bardzo przyjazna, a czasem wręcz rodzinna.

Dlaczego zaczęłam odwiedzać to miejsce? Bo jest tam bardzo tanio. Jest tam smacznie. I to był najbliższy od mojego liceum bar (poza kebabami). A teraz odwiedzając Lublin wracam tam dla wspomnień. Oraz dla niezwykłego klimatu: zapachu kadzidełek, ścian w wesołe krowy i strzechy nad głową.

Wegetarianin - Dietetic Lifestyle

Bar

Może jedzenie nie jest całkiem fit. Często znajdziecie w daniach majonez. Ale raz na jakiś czas nie zabije. Możecie tu zjeść falafele, kotlety sojowe, pyszne ciasta i popić je kawą z mlekiem kokosowym czy świeżo wyciskanym sokiem.

Wegetarianin - Dietetic Lifestyle

Sklep

Wegetarianin to nie tylko bar. To również sklep zaopatrzony w szeroką gamę produktów ekologicznych czy wegetariańsko – wegańskich. Można znaleźć między innymi słodycze w wersjach bez cukru (z ksylitolem lub stewią) lub bezglutenowe (całkiem niezłe ciasteczka gryczane). No i oczywiście ważne dla wegetarian produkty sojowe.

Wegetarianin - Dietetic Lifestyle

Byliście tam? A może znacie inne wegetariańskie restauracje?