O mnie

DieteticLifestyle - Katarzyna StartekCześć! Skoro trafiłeś na mojego bloga to się przedstawię. Nazywam się Katarzyna Startek. A ten blog to miejsce, w którym chcę się z Tobą dzielić moją wiedzą, motywować Cię i inspirować do zdrowego stylu życia.

W kwestii wyjaśnienia opowiem Ci więcej o sobie. Jestem dietetykiem – ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Stale dokształcam się również na kursach i konferencjach. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.

Przez cały okres dorastania walczyłam z nadwagą (niedużą, ale zawsze). W zasadzie większość czasu byłam „na diecie”. Dopiero studia pozwoliły mi pojąć kilka spraw, dzięki którym pozbycie się tych kilku kilogramów okazało się łatwiejsze niż myślałam. A przede wszystkim zrozumiałam, że zdrowa dieta nie jest tylko na chwilę. Pod koniec 2016 roku dowiedziałam się, że mam alergię na białka mleka krowiego. Jako wielka fanka serów początkowo załamał mnie ten fakt. Teraz poszukuję inspiracji na przepisy, które nie zawierają mleka, a wciąż będą pyszne. Jednak nie będę Cię tutaj namawiać na rezygnację z mleka ani z żadnego innego składnika czy produktu. Chcę przede wszystkim pomóc Ci w znalezieniu własnej drogi do dobrego samopoczucia i czerpania radości z jedzenia. Na moim blogu znajdziesz sporo przepisów (szybkich i niezbyt skomplikowanych) oraz ciekawostek dietetycznych.

Aby śledzić bloga na bieżąco, zapisz się do newslettera lub obserwuj mnie w tych miejscach: